3M 5925 VHB Foam Tape me lartë viscidity Për pllakat e emrit dhe logos

Përshkrim i shkurtër:

Product Description 3M 5925 VHB kasetë është ndryshuar për herë te ngjitës akrilik në të dy anët e një, core shumë i ngjashëm me shkumë ngjitës. Kombinimi i forcës, conformability dhe aderimin e bën atë një nga kaseta më të aftë dhe të mirë-harmonishëm 3M VHB. Ajo është projektuar posaçërisht për aderimin e mirë të plastikës lartë, të mesëm dhe të ulët të sipërfaqes të energjisë dhe ngjyra, metalet dhe qelqi. Aplikacionet e këtij kasetë përfshijnë lidhjes dhe nënshkrimin lente polycarbonate mbi LCD, Signage dhe dritare tek postimi i-pikturuar cont ...


 • Die Cutting: Available
 • Zgjidhja Customized: Available
 • Fabrika Inspektimi: Available
 • Ditë Mostrat Delivery: 3 ditë nga ajrit shprehin
 • Certifikimi: SGS, ROSH, ISO
 • Detail Product

  Produkt Tags

  përshkrim i produktit

  3M 5925 VHB kasetë është ndryshuar për herë te ngjitës akrilik në të dy anët e një, core shumë i ngjashëm me shkumë ngjitës. Kombinimi i forcës, conformability dhe aderimin e bën atë një nga kaseta më të aftë dhe të mirë-harmonishëm 3M VHB. Ajo është projektuar posaçërisht për aderimin e mirë të plastikës lartë, të mesëm dhe të ulët të sipërfaqes të energjisë dhe ngjyra, metalet dhe qelqi. Aplikacionet e këtij kasetë përfshijnë lidhjes dhe nënshkrimin lente polycarbonate mbi LCD, Signage dhe dritaret për panele të postës-pikturuar kontrollit.

  strukturat

  3M 5925 strukturë VHBfoam

  Features

  1. përshtatshme brendshme dhe te jashtme: aftësia anti-UV, i papërshkueshëm nga uji dhe plakjes rezistente.
  2. aderimin jashtëzakonisht të fortë: proces i lehtë dhe i shpejtë në sipërfaqe të ndryshme materiale.
  3. Mbrojtje e shkëlqyer transporti: thithjen shoku, anti-plasaritje dhe nënshkrimin e mirë.

  Datasheet

  Shirit trashësie w / o astar Mils (mm) 

  25 (0.64)

  ngjitës Lloji 

  modifikuar akrilik 

  Temperatura Rezistenca Minutes Hours 

  300 ℉ (149 ℃)

  Temperatura Rezistenca Days Weeks 

  200 ℉ (93 ℃)

  Rezistenca tretës 

  i lartë

  Relative Aderimin HSE 

  i lartë

  Relative Aderimin LSE 

  medium

  Liner Lloji 

  D -5 fabrikë Kuqe Polyethylence Flim

  Përfitimet, Tregjet dhe Aplikime 

  forca të lartë 

  i fortë 

  pamja e pastër 

  General Industrial 

  Lidhjes, bashkëngjitur, në rritje 

  Aplikimet

  • Home Dekor.
  • Shenjat, nameplate dhe logo ngjit.
  • Die-prerja pikë për goditje.
  • Appliance dhe nënshkrimin frame ekranit.
  • Dyer dhe dritare trim nënshkrimin në industrinë e makinave.
  • materiale dekorative dhe trim.
  • tregon elektronike.
  • Panel të shkruhet.
  • Stiffener të panelit.

 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Related Products