Petë bakrit Tape Stained Glass me ngjitës përçueshëm projektuar për Kitaristë dhe elektronike EMI

Përshkrim i shkurtër:

Product description Copper foil tape has dual conductivity so current will flow through both sides and the adhesive. One side is coated with a strong adhesive which is protected by paper backing on the roll. Tape is resistant to oxidization and discoloration. Suitable for indoor and outdoor use. We are Amazon sellers supplier, support printing logo, code for FBA Construction Cu 25μm Conductive acrylic adhesive 35μm Release tape Features EMI guitar shielding, slug repellent, ...


 • Die Cutting: Available
 • Zgjidhja Customized: Available
 • Fabrika Inspektimi: Available
 • Ditë Mostrat Delivery: 3 ditë nga ajrit shprehin
 • Certifikimi: SGS, ROSH, ISO
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Përshkrim i produktit

  Shirit petë bakrit ka përçueshmëri të dyfishtë në mënyrë aktuale do të rrjedhin nëpër të dy anët dhe ngjitës. Njëra anë është e veshur me një ngjitës të fortë e cila është e mbrojtur me mbështetjen e letrës në listë. Shirit eshte rezistent ndaj oksidimi dhe njollë. Të përshtatshme për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  Ne jemi Amazon shitësit furnizuesi, shtypjen mbështetje logo, kodin për Fba

  Ndërtimit

  cu 25μm

  Përçueshëm 35μm akrilik ngjitës

  shirit Release

  Features

  • EMI mbrojtur kitarë, goditje e fortë i neveritshëm, i neveritshëm kërmilli, bashkim, qelqi me njolla, qarqeve letër, ndihma arsimore, riparime elektrike, riparime shtëpiake, lidhjes, argumentim, stolisje, Arte dhe Mjeshtëri dhe shumë më tepër.
  • Ruaj kopshtin tuaj nga slugs dhe kërmijtë.
  • Designed për Kitaristë -I përsosur 2 "madhësi të lehtë të vijë zgavrën dhe të vini roje e kitarë tuaj dhe të prerë nga gumëzhimë bezdisshëm një herë dhe për të gjithë. Ngjitës përçueshëm e bën të lehtë për të instaluar.
  • Të sjellë ide tuaj artizanale në jetë-saj ngjyrë fantastike bakrit të pastër kjo kasetë të vërtetë gjithanshëm do të sjellë imagjinatën tuaj për jetën.
  • Thuaj lamtumirë EMI dhe RFI - Ngjitësi është e fortë, fleksibël dhe shumë të përçueshëm, duke e bërë të lehtë për të mbrojtur elektronike tuaj.

  Appilcation

  Bakri petë shirit mund të gjenden në shumicën e hardware dhe kopshtarisë dyqane dhe dyqane ndonjëherë elektronike. shirit bakri është përdorur për të mbajtur slugs dhe kërmijtë nga fusha të caktuara në kopshte, bimëve në vazo, dhe trungjet e pemëve frutore, si dhe pemë të tjera dhe shkurre. Ajo është përdorur edhe për kërkesat e tjera, të tilla si elektromagnetike mbrojtur ose sipërfaqe të profilit të ulët mali linjën e transmetimit në elektronikë dhe në prodhimin e llambat Tiffany.

  Shirit ka një shumëllojshmëri të gjerë të përdor dhe do të kryejnë të përkryer kur zbatohet në rolet e mëposhtme: IKE guitar mbrojtur, Slug pakëndshëm, i pakëndshëm kërmilli, bashkim, qelqi me njolla, qarqeve letre, ndihmës arsimore, riparime elektrike, riparime shtëpiake, lidhjes, argumentim, dekoratë, Arte dhe Mjeshtëri dhe shumë më tepër.

  bakër shirit varaku applicaton

  bakër shirit varaku applicaton

  Fleta e të dhënave

  artikull

  njësi

  vlerë

  standarde Test

  Metoda e testimit

  cu

  u

  25

  25 ± 4

   

  pesha bazë

  g / ㎡

  222,5

  222,5 ± 35.6

  CNS

  komponent

  %

  99.9 ↑

  99.9 ↑

   

  trashësi ngjitës

  u

  35

  35 ± 5

  ASTM-1000

  ngjitës

  akrilik përçueshëm

  Conductiv

   

  Trashësie e përgjithshme (1 + 2)

  u

  60

  60 ± 6

   

  aderimin çeliku

  kg / in

  1 ↑

  1 ↑

  ASTM-1000

  aderimin fillestar (# 10)

   

  kg / in

   

  1.2 ↑

   

  1.2 ↑

   

  J.DOW

  Retentivity

  orë

  48 ↑

  48 ↑

  ASTM.D-3654

  rezistencë e plotë Sipërfaqja

  om

  0,06

  ≦ 0.06

   

  aftësia motit

  90-120 ℃

  90-120 ℃

   

   

  kusht ruajtjen

   

   

  25 ± 5) ℃

   

  RH: (50 ± 30)%


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Related Products