Single Side bakri petë Tape Non përçueshëm ngjitës me rezistenca e ngrohjes për EMI mbrojtjen

Përshkrim i shkurtër:

Product Description Copper foil tape non conductive adhesive is as a smooth copper (purity is 99.95%) foil backing with a acrylic pressure-sensitive adhesive and liner. It has conductive or not conductive adhesive. Copper foil tape non conductive adhesive is a common EMI shielding tape, and it can be used for electric guitar, transformer, smart phone, PC, PDA, PDP and LCD, copier, etc. Structures Release paper Acrylic adhesive Copper foil Features Heat preservation, heat insu...


 • Die Cutting: Available
 • Zgjidhja Customized: Available
 • Fabrika Inspektimi: Available
 • Ditë Mostrat Delivery: 3 ditë nga ajrit shprehin
 • Certifikimi: SGS, ROSH, ISO
 • Detail Product

  Produkt Tags

  përshkrim i produktit

  Bakër varaku shirit non ngjitës përçueshëm është në bakër butë (pastërti është 99.95%) mbështetje varaku me një presion të ndjeshme ngjitës akrilik dhe astar. Ajo ka ngjitës përçueshëm ose jo përçueshëm. Bakri petë shirit jo ngjitës përçueshëm është një e zakonshme EMI mbrojtur kasetë, dhe ajo mund të përdoret për kitarë elektrike, transformator, telefon i zgjuar, PC, PDA, PPD dhe LCD, copier, etj

  strukturat

  letër Release

  ngjitës akrilik

  petë bakrit

  Features

  • ruajtjen e ngrohjes, izolim të ngrohjes.
  • I papërshkueshëm nga uji, të ftohtë dhe rezistenca e ngrohjes.
  • aderimin e fortë dhe peeled off lehtë.
  • rezistenca UV, retardant flaka.
  • Kimike, rezistenca korrozioni dhe të qëndrueshme.
  • Ideal për aplikim në natyrë.
  • IKE mbrojtur.
  • Mbani goditje e fortë dhe e kërmijve larg.

  Datasheet

  Kodi i produktit

  KZCF035

  emër

  Non përçueshëm bakër ngjitës varaku shirit

  Trashësia (mm)

  0,05 / 0,06 / 0,08 / 0,1 / 0,15

  ngjitës

  Akrilik / ngjitës përçueshëm

  përkrahje

  petë bakrit / Cu / Cu + PET

  Ngjyrë

  bakër

  astar

  letër

  Temperatura Short-term

  180 ℃

  temperatura afatgjatë

  120 ℃

  Aplikimet

  • Përçueshëm qark ose autobus bar për aplikime të tensionit të ulët.
  • Lidhja elektrike në mes të sipërfaqeve (fletë / fletë).
  • Montimi fletë transparente, dritare për EMI / RFI mbrojtur.
  • Cable mbrojtur (të përfunduar rreth kabllo).
  • mbrojtje të përkohshme gjatë testeve emetimit dhe imunitetit.
  • Snail Barrier në kopshte.
  • kitarë elektrike, transformator, telefon i zgjuar, PC, PDA, PPD dhe LCD, copier, etj

 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Related Products