Die Cutting 3M 1170 fletë metalike prej alumini Tape me përçueshëm Ngjitëse për EMI / RFI mbrojtur

Përshkrim i shkurtër:

Product Description The 3M aluminum foil tape 1170 is an acrylic pressure-sensitive adhesive tape, mainly used in conductive adhesive, used for electromagnetic interference shielding, grounding, electrostatic discharge, in accordance with the die cutting easily removable, easy to operate and die cutting. It has excellent welding performance. Structures Features With thermal conductivity, electrical conductivity, chemical resistance. Easily die-cut into a variety of special sizes and shapes ...


 • Die Cutting: Available
 • Zgjidhja Customized: Available
 • Fabrika Inspektimi: Available
 • Ditë Mostrat Delivery: 3 ditë nga ajrit shprehin
 • Certifikimi: SGS, ROSH, ISO
 • Detail Product

  Produkt Tags

  përshkrim i produktit

  3M fletë metalike prej alumini kasetë 1170 është një presioni-ndjeshme shirit ngjitës akrilik, e përdorur kryesisht në ngjitës përçueshëm, e përdorur për të mbrojtur elektromagnetike ndërhyrje, argumentim, shkarkimin elektrostatike, në përputhje me vdesin prerja lehtë lëvizshëm, të lehtë për të vepruar dhe vdesin prerja. Ajo ka performancë të shkëlqyer saldim.

  strukturat

  strukturë 3M 1170Aluminum fletë metalike Shirit

  Features

  • Me përcjellshmërisë termike, përçueshmëri elektrike, rezistencës kimike.
  • Thjesht vdesin-prerë në një shumëllojshmëri të madhësive të veçanta dhe forma për të mbrojtur pjesë të rrezikuara nga dëmtimi dhe izolimit të ngrohjes gjatë operacioneve pikturë.
  • Në pajisje shtëpiake të tilla si frigoriferë, kjo kasetë mund të sigurojë rezistencë të shkëlqyer lagështi, me reflektim dhe shpërndarje të ngrohjes.

  Datasheet

  Ngjyrë Silver metalike
  ngjitës akrilik përçueshëm
  Lloji i mbështetur alumin
  Mbështetur Trashësia 2.0 milion (0.05mm)
  Trashësia totale (D1000 ASTM) 3.2 mils (0.081mm)
  Rezistenca elektrike 0.010 Ω / □
  Flame Retardancy Pass
  Thyerja Forca (D3759 ASTM) 20 lbs / in (35N / 10mm)
  Zgjatim -% në pushim 5%
  Puthitje forca (ASTM D3330) 35 oz / in (3.8N / 10mm)
  Temperatura Gama Shielding Efektiviteti -40ºC në 130ºC > 85 dB, 1MHz në 2 GHz

  Aplikacion

  1. Përçueshëm.
  2. Frigoriferë, frigoriferë dhe industri të tjera ftohje.
  3. pajisje shtëpiake, të tilla si energjia diellore, ngrohës uji, etj
  4. Nameplate, shtypje, prerja vdesin, mbrojtur elektronike
  5. përfundojë tub.

   


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni flamurin

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni avionit